pageRes[

Üretim Prosesi

TASARIM

Tasarım süreci 3 şekilde çalışılabilir Bünyemizde bulunan tasarım ofisimiz müşterilerimizin marka kimliklerine ve taleplerine uygun olarak ürünler tasarlayabilir. Müşterimizden gelen dosyalar üzerinde çalışılarak, talepler ürün haline getirilebilir. Müşterimizin gönderdiği numuneler üzerinden birebir aynı veya benzer ürünler yaratılabilir.

KALIP VE MODELLEME

Tasarımı hazır olan ürünlerin kalıpları müşterimizin ölçü tabloları ve özel taleplerine uygun olarak kendi bünyemizde çok kısa sürede hazırlanır. Departmanımız sutyen, külot, body, tshirt, pijama, gecelik, boxer gibi farklı ürünlerin kalıp ve modellemesini hazırlayarak, uygun hammaddeler ile numune departmanımıza iletir.

HAMMADDE ARAŞTIRMA

Tasarım, kalıp ve modelleme aşamalarıyla paralel yürütülen bir süreçtir. Planlama departmanımız, ürünün özelliklerine veya müşterimizin taleplerine uygun hammaddeleri yerel ve uluslararası tedarikçilerden temin ederek numune departmanına iletir. Her ürün için alternatif hammaddeler hazırlanır.

RENKLENDİRME

Diğer süreçlerle paralel ürütülen bir işlemdir. Numunelerin müşterinin talep ettiği renklerde hazırlanabilmesi için, farklı tedarikçilerden L/D çalışmaları talep edilir. Her L/D çalışmasında birden fazla alternatif vardır. Ürüne en yakın renk ekibimiz tarafından seçilerek ilk numune aşamasında kullanılır. Alternatifler numune ile birlikte gönderilir.

TASARIM --> NUMUNE

SİPARİŞ --> TESLİMAT

NUMUNE

İstenilen tasarım, doğru kalıplar, hammaddeler ve renklerle birlikte numune departmanına iletilir. Farklı özelliklerdeki 20 dikiş makinası ve 7 kişilik ekipten oluşan uzman numune departmanımız, çok hızlı bir şekilde ilk numuneleri hazırlayarak, gönderilmek üzere müşteri temsilcisine teslim ederler. Hazırlanan ilk numuneler, müşteri temsilcisi, kalıp ve modelleme sefi ve üretim müdüryle birlikte değerlendirilerek, müşteriye detaylı raporlarla birlikte sunulur.

TEKRAR NUMUNE VEYA BEDEN SETİ

Gönderilen ilk numuneden sonra müşterinin yorumları beklenir. Gelen yorumlar ekiplerimizce incelendikten sonra talebe göre tekrar numunesi veya beden seti üretimine geçilir. Üretim öncesi en önemli süreçlerden biri olan beden seti , hızlı bir şekilde hazırlanarak, gene detaylı üretim raporu ile birlikte müşteri temsilcisine teslim edilir.

ÖN İMALAT NUMUNESİ

Üretimde kullanılacak hammaddelerin onayı için, sipariş geldikten sonra çalışmalara başlanır. Onaylanan hammaddeler ve numunelerle birlikte, üretim için kullanılacak bütün malzemeler depomuza girdiği anda, üretim departmanı tarafından ön imalat numunesi hazırlanarak müşteriye gönderilir ve üretim onayı alınır.

ÜRETİM

Üretim onayı ile birlikte, üretime başlanır. Üretim başında, ortasında ve sonunda iç denetimler yapılarak kalitenin devamlılığı sağlanır. Tesisimiz sutyen, külot, body, gecelik, pijama, Shapewear, bonding, t-shirt ve boxer gibi çeşitli ürün gruplarından ayda 350.000 parça üretim yapabilme kapasitesine sahiptir.

PAKETLEME

Üretimi biten ürünler, son olarak kontrol edilir ve müşterinin talebine göre hazırlanır. Asortili ürünler, farklı ülke özelliklerine göre hazırlanır. Ürünlerin barkod, etiket, poşet, askı gibi aksesuarları katılarak satışa hazır hale gelir. Daha sonra istenilen özelliklere göre kolilere konulur ve koli üstü etiketleri yapıştırılır. Çeki listesi ve faturası hazırlanarak sevkiyata hazır hale getirilir.

KALİTE KONTROL

Kalite kontrol, tasarımdan paketlemeye kadar bütün süreçleri kapsamaktadır. Planlama ve modelhane departmanları bütün süreci müşteri temsilcisi ile birlikte takip eder. Son olarak 12 kişilik kalite kontrol bölümü bitmiş ürünlerin kontrollerini yaparak, bağımsız denetime hazır hale getirir. Yüklemeye hazır olan ürünler, bağımsız denetleme kurumları tarafından kontrol edilir ve alıcıya ulaştırılır.